Statik Web Siteleri

Görsel Açıdan Zengin Web SitesiStatik Web Sitesi Nedir?

İçerisinde asp, php, .net gibi programlama dillerini barındırmayan web sitelerine "statik web sitesi" denir. Kod yapısı olarak HTML ya da XHTML ve bunun yanında CSS ve Flashbarındırabilen yapılardır. Küçük ve orta ölçekli firmaların genellikle tercihi bu tip web siteleridir.

Statik web siteleri kontrol paneline sahip olmazlar ve güncellemeleri bu işin uzmanı olan kişi ya da kuruluşlarca yapılır.


Statik Sitelerin Avantajları Nelerdir?

Dinamik yapıdaki web sitelerine göre görsel tasarım kullanımı ve yerleşimi daha kolaydır ve bunun sonucu olarak göze hitap etme oranları daha yüksektir. Görsel etkileyicilik bakımından daha güzel web siteleri için statik web site tasarımı tercih edilmelidir.

Diğer bir avantajı ise Google arama sonuçlarında bu tip sitelerin ilk sayfada ya da ilk sayfalarda listelenmesi açısından daha başarılıdırlar. Bunun sebebi ise dinamik web sitelerindeki sayfa isimlerindeki özel işaretlerin Google tarafından takip edilememesi en önemli etkendir. Diğer bir neden ise çöp siteler (spam site) adını verdiğimiz ve yazılımlarla otomatik olarak sadece reklam ve hit amaçlı olarak oluşturulan ve içerik bakımından değersiz web sitelerden olma ihtimalidir.

Farkı Yaratan Ayrıntılardır!

Almış oluğumuz karar ile 2008 Yılı İtibariyle yaptığımız web tasarımları dünya standartlarında (W3C Standards) tasarım ve kodlamaya sahip bulunmaktadır ve bunu tüm müşterilerimize standart olarak sunmaktayız.

2009 Ağustos ayı itibariyle şirketimiz önemli bir adım daha atarak web tasarım ve kodlamalarında table (hücre) kullanmadan % 100 sadece div tagleri ve CSS kullanımı kararı almıştır. Bahsetmiş olduğumuz bu kavramlar Google' ın sevdiği çağdaş kodlama anlayışının parçalarıdır zira daha düşük dosya boyutu ve daha stabil görünüm ve neticesinde arama motorlarında daha ön sıralarda listelenmek anlamına gelmektedir.

3C Bilişim Web Tasarımı ve Yazılım Hizmetleri