S 508 Standartları

Accessibility 508 Standartları

3C Bilişim 2009 Ekim ayında almış olduğu kararla dünya web birliklerinin erişilebilirlik standartları olan S 508 (Section 508) standartlarını da web tasarım projelerinde standart olarak sunma kararı almıştır. Bu kararla birlikte müşterilerimize sunduğumuz dünya web standartları sayısı W3C Standartları ve WCAG 2.0 Standartları ile birlikte 3' e çıkmıştır.

Bu üç adet dünya web standartlarını size sağlayabilecek kaç firma vardır ki? Biz göremedik ya siz?

Section 508 Standartları Neleri Standartlara Bağlar?

İngilizceniz iyiyse daha detaylı bilgi için bu standartları öngören ve Amerikan Hükümetine ait siteyi www.section508.gov linkinden ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek ve uyguladığımız diğer web standartlarımız aşağıdaki gibidir;

WCAG Standartları

Web Content Accessibility Guidelines cümlesinin kıslatması olan WCAG Türkçe' siyle Web Sayfası İçeriklerinin Erişilebilirlik Kılavuzudur.

Dünya web birliği World Wide Web Consortium (W3C) tarafından belirlenmiş ve uygulanması belli kriter ve kaidelere bağlı olan web standartlarıdır. (Wcag 2.0 Standartları Web 2.O Normları ile karıştırılmamalıdır.) Devamı >>

W3C Standartları

W3C Standartlarında (W3C Consortium) oluşturulan web tasarım projelerinin arama motorlarlarında ilk sayfalarda çıkma açısından daha şanslı olması ve farklı tarayıcılarda site görseline ait bozulmaların meydana gelmemesi açısından önemi ortaya çıktığından firmamız böyle bir karar almış bulunmaktadır. Devamı >>

Ayrıntılara önem verenler, ne istediğini bilenler, 3C Bilişim' i tercih ediyor.

"Ucuz" ya da "Pahalı" kavramlarını sevmiyoruz; Size en iyi hizmeti en uygun fiyata sunacağımızı garanti ediyoruz. İletişim sayfamızdan bize yazabilir, web projeleriniz için online fiyat teklifi alabilirsiniz.

Web Standartları hakkında diğer web sitemizi ziyaret etmek isterseniz tıklayınız.

Kelimeler: Accessibility 508 nedir?, accessibility 508 standartları nelerdir?

3C Bilişim Web Tasarımı ve Yazılım Hizmetleri