Web Katalog

Sayfa Çevir EfektiWeb Katalog Nedir?

Güncel hayatımızda firmaların tanıtımlarının yapıldığı dergi ya da kataloglar vardır. Bir işyerine gittiğinzde elinize bu dergi ya da kataloglardan, broşürlerden tutuştururlar. İşte Web Katalog da bu uygulamaların web üzerine uyarlanmış olan dijital halidir. Bakınız: Sayfa çevir efekti.

 

E-Dergi Çalışma Sistemi Nasıldır?

Bu tip yapılar genellikle Flash + XML teknolojilerini kullanırlar. Tercih edilmesi gereken yapı da bu şekilde olmalıdır zira Flash ile birlikte XML kullanımı demek kullanıcının görmek istediği sayfaların yüklenmesi demektir ve bu da örneğin 100 sayfalık bir derginiz var ama web ziyaretçiniz sadece 5 sayfa görmek istiyor, bu durumda kendisi 5 sayfalık yüklenme süresi bekleyecektir, ya bir de 100 sayfanın tamamını yüklemeyi denemiş olsaydık sizce ne olurdu? Büyük olasılıkla bu süreyi beklemeden ziyaretçiniz sayfayı kapatacaktı.

Nam-ı Diğer E-Mecmua ya da E-Broşür

Page flip efekti dediğimiz ve sayfa çevirme şeklinde kullanılan bu web kataloglara E-mecmua ya da E-Broşür de denmektedir. Sonuç olarak aynı sistemlerdir ama farklı söylemlerle biliniyor olabilirler.

Bizi Seçmeniz İçin Mutlaka Bir Nedeniniz Vardır! Detaylı bilgi için burayı tıklayınız.