Ziyaretçi İstatistikleri

Awstats' tan Bir GörünümDetaylı Ziyaretçi İstatistikleri

3C Bilişim tüm müşterilerine standart olarak detaylı ziyaretçi istatistikleri hizmetleri vermektedir. Bu hizmete sayaç servisi adı da verilmektedir.

Web sitenizi ziyaret eden internet kullanıcılarının sizi hangi arama motorundan hangi kelimelerle arayıp bulduğu, hangi ülkeden, hangi web sayfasından sitenize geldiği, hangi sayfalarınızı dolaştığı, hangi sayfalarınızda ne kadar süre kaldığı, kullandığı işletim sisteminden browser' a (Internet explorer, Firefox, Safari, Netscape gibi), ekran kartı özelliklerinden ekran çözünürlüklerine kadar daha birçok konudaki bilgilerinin Crazy Egg Statalınması ve web sitesinin yetkilisine bu hizmetlerin raporlanması hizmetidir.

Ücretsiz diğer adıyla free ziyaretçi istatistikleri hizmeti veren yerler de mevcuttur. Bunlar: Google Analytics, Extreme Tracking, Online Web Stats, sayyac.com, Crazy Egg (Ücretli ama Görülmeğe Değer)

Ziyaretçi İstatistiklerinin Amacı ve Faydaları Nelerdir?

İnternet kullanıcılarının kullanmış oldukları teknolojilerin öğrenilmesi ve gerektiğinde bu teknolojilere uyumlu web sitesi yapısı geliştirilmesi. Ziyaretçilerin sizi hangi kelimelerle aradıklarının ve sitenizdeki hangi hizmetlerle ya da ürünlerle ilgilendiklerinin öğrenilmesi ile web sitesinin bu yönde geliştirilmesi ve iyileştirilmesi amacıyla önemlidir.

Siz "falanca" bir kelimeyle aranılıp bulunuyorsanız demek ki o kelimeyle ilgili ürün ve hizmetlerinizle ilgili daha kapsamlı bir web sitesi geliştirebilirsiniz. Bu da size yeni müşteriler kazandırmaya yetecektir. Web sitenizi günde / ayda / yılda kaç ziyaretçinin gezdiğini bilirseniz web sayfanızın başarıya ulaşıp ulaşmadığı hakkında bir fikir sahibi olursunuz ve gerektiğinde gerekli önlemleri alabilirsiniz.

Alexa.com dünyanın en büyük istatistiki verilerinin tutulduğu yerdir ve dilediğiniz web sitesinin ziyaretçi sayılarını / dünya genelinde ilk kaça girdiklerini sorgulayabileceğiniz bir servistir.

Ziyaretçi İstatistikleri Ücretli midir?

Web tasarım, hosting gibi hizmetleri bizden almanız durumunda ziyaretçi istatistikleri modülü size ücretsiz olarak sağlanacaktır.

İlgili konularda harici bilgi için tıklayınız.